TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis
Teraz jest 16 wrz 2019, o 05:59

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 cze 2011, o 07:14 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: Toyota
Model: Avensis T25 FL
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2006
Silnik: 2.2 D4D
Witam
Wczoraj podczas diagnozowania walniętych półosi w mojej Ave przy okaji podłączylem się pod Toyota Inteligent Tester II. Okazało się że mam błąd czujnik temperatury paliwa (jest wkręcany w pompę paliwa - taki szary od góry). Pokazuje że paliwo ma 130 st C :-) Co ciekawe check engine nie pali się, ponieważ zdolny handlarz wypiął go lub zaslepił -dziś to będe rozbierał. Tak wiem check powinien się świecić po przekręceniu kluczyka ale przez 1,5 roku nie zauwarzyłem tego :hahaha: Mam pytanie - czy ktoś miał z tym problemy bo na Toyodiy na rysunku INJECTION PUMP ASSEMBLY czujnik ten nie jest wyszczególniony. Czy występował tylko z pompą w komplecie? Czy są jakieś zamienniki czy może pozoastaje szrot?

Pozdrawiam

PostNapisane: 29 cze 2011, o 12:18 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T22
Rocznik: 2000
Silnik: 1cd-ftv D4D
Miałeś jakieś objawy przy odpalaniu?

PostNapisane: 29 cze 2011, o 13:21 
Coś wie...
Coś wie...

piotre007 napisał(a):
Miałeś jakieś objawy przy odpalaniu?

Trzeba było dłużej kręcić a w tę zimę parę razy nie odpalił. Nie wiem na ile to wina tego czujnika bo tak jak pisalem nie miałem sprawnej kontrolki check engine.
Sprawa wyjaśniona. Za brak kontrolki check engine odpowiedzialne były przepalone żarówki w liczniku. Po wymianie żarówek i uruchomieniu silnika kontrolka się świeciła więc przeszedłem do sprawdzenia czujnika. Okazało się że izolacje w kablach tuż przy samej kostce były poprzecierane i zwierały ze sobą (ta gruba wiązka kabli leżała na tych od czujnika i przy wibracjach musiała poprzecierać izolację. Trochę taśmy izolacyjnej i kontrolka check engine już pieknie gaśnie :-) Może jeszcze podjade do mechanika żeby mi raz jeszcze podpiął kompa i wykasowal błąd.

PostNapisane: 29 cze 2011, o 13:33 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 31
Marka: Opel
Model: Vectra CDTI+VIRUS
Rocznik: 2008
Silnik: 181hp 400nm
Paweł_G napisał(a):
Witam
Wczoraj podczas diagnozowania walniętych półosi w mojej Ave przy okaji podłączylem się pod Toyota Inteligent Tester II. Okazało się że mam błąd czujnik temperatury paliwa (jest wkręcany w pompę paliwa - taki szary od góry). Pokazuje że paliwo ma 130 st C :-) Co ciekawe check engine nie pali się, ponieważ zdolny handlarz wypiął go lub zaslepił -dziś to będe rozbierał. Tak wiem check powinien się świecić po przekręceniu kluczyka ale przez 1,5 roku nie zauwarzyłem tego :hahaha: Mam pytanie - czy ktoś miał z tym problemy bo na Toyodiy na rysunku INJECTION PUMP ASSEMBLY czujnik ten nie jest wyszczególniony. Czy występował tylko z pompą w komplecie? Czy są jakieś zamienniki czy może pozoastaje szrot?

Pozdrawiam

Ten czujnik ma wpływ na dawkę paliwa, może powodować minimalnie nierówne obroty na nagrzanym silniku. Ogólnie nie szkodzi mocno, ale nie jest drogi i najlepiej go wymienić.

Chyba, że ten czujnik w Ave jest od podgrzewania paliwa jeśli u nas coś takiego występuje co ułatwia zapłon w niskich temperaturach i tutaj może powód ciężkiego zapalania twojej ave zimą.

WHITE VECTRA CARAVAN
Akwarystyka profesjonalna. zakładanie i pielęgnacja akwariów roślinnych.

PostNapisane: 29 cze 2011, o 13:46 
Coś wie...
Coś wie...

Od podgrzewania paliwa odpowiedzialne jest albo webasto a w mojej ave taka grzałka na filtrze paliwa.

PostNapisane: 29 cze 2011, o 14:04 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 31
Marka: Opel
Model: Vectra CDTI+VIRUS
Rocznik: 2008
Silnik: 181hp 400nm
W wielu markach ten czujnik odpowiada za dawkę paliwa. A jak u ciebie na jałowym po rozgrzaniu? Do tego silnik może trochę mocy tracić.

WHITE VECTRA CARAVAN
Akwarystyka profesjonalna. zakładanie i pielęgnacja akwariów roślinnych.

PostNapisane: 29 cze 2011, o 20:02 
Moderator
Moderator

Pochwały: 296
Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
zapytaj w aso czy się ten czujnik osobno kupić da, bo coś faktycznie go na toyodiy osobno namierzyć nie mozna

PostNapisane: 19 maja 2019, o 21:15 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 9
Model: Avensis T25
Rocznik: 2005
Silnik: 2.0 D4D 1CD
Podepnę się pod temat. Mianowicie mam taki problem, że podczas jazdy autostradą (120-140 km/h) po przejechaniu ok 30-40 km, silnik zaczyna dziwnie pracować...dostaje dziwnych drgań, samochód nie przyśpiesza, a spalanie chwilowe na wyświetlaczu wzrasta do 13-15 l/km (gdzie normalnie 5-6). Podpiąłem ELM i zauważyłem, że temperatura paliwa ma 92 stopnie dopiero gdy spada poniżej 86 stopni silnik zaczyna pracować normalnie. Temperatura wody 88-96 stopni. Odpiąłem wtyczkę od grzałki na filtrze ale to nic nie dało. Może któryś z kolegów spotkał się z takim problemem?

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]