TOYOTA AVENSIS FORUM
http://ww.avensis.info/

WYmiana filtra paliwa
http://ww.avensis.info/viewtopic.php?f=71&t=10444
Strona 1 z 1

Autor:  ArturT25 [ 7 maja 2011, o 10:27 ]
Tytuł:  WYmiana filtra paliwa

Nie wiem czy temat był jak był to WRC proszę o przeniesienie,bo się nie doszukałem. JUż wiem jak wymienić filtr oleju, powierza (to oczywiste), kabinowy, ale jeszcze prosiłbym o radę jak wymienić filtr paliwa w mojej D4D. W poniedziałek się to tego zabieram.

Autor:  mylik1960 [ 7 maja 2011, o 10:52 ]
Tytuł:  WYmiana filtra paliwa

Proszę cię bardzo temat jest na forum "ZRÓB TO SAM "Wymiana filtra paliwa, jest z dobrym foto .Ale gdybyś nie znalazł to skopiowałem, życzę przyjemnej pracy (ja wymieniłem jesienią i jest O.K.)Pozdrawiam:-)

Na początku odłączamy kabelki. zostały one zaznaczone na kolor żółty. kabelki są dwa, mają różne wtyczki wiec nie da sie ich zamienić miejscami, dodatkowo wtyczki są takie ze nie da sie podłączyć odwrotnie
Nastepnie sciągamy trzy wężyki (niebieskie strzałki) - dobrze mieć kawałek szmaty pod ręką bo z wężyków moze pociec paliwko, i odkręcamy sróbki (czerwone strzałki)
i w tym momęcie mamy uwolniony filtr paliwa
pozostaje mam jeszcze przekręcić do nowego filtra to co jest zamontowane na starym. dolną białą nakrętke z kabelkiem udało mi sie odkręcić ręcznie. przykręcamy do nowego filtra. należy pamiętac o uczszelce. ja swoją posmarowałem troche ON i nakręciła sie bez oporów.
górny metalowy element siedział mocniej. pomocne było imadło w które wkręciłem filtr i odkręciłem "pokrywke". ale zamiast imadła mozna uzyć klucza do filtrów lub jak ktoś ma dobry uścisk odkręcić gołymi rękami.
i znowu przekręcamy górny element na nowy filtr.
tak zmontowany zestaw, podłączamy do odłączonych kabelków, podłączamy węzyki i przykręcamy do auta.
warto podpąpowac paliwo za pomocą pompki (zielona strzałka) do filtra wówczas auto szybciej zassie paliwo i odpali.

czas pracy 15-20 min

Autor:  wrc [ 7 maja 2011, o 14:55 ]
Tytuł:  Re: WYmiana filtra paliwa

w zrob to sam piekny diy jest :cfaniak:

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/