TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis
Teraz jest 22 paź 2019, o 10:43

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 kwi 2012, o 11:31 
Stara się...
Stara się...

Marka: Toyota
Model: Avensis T22
Rocznik: 1998
Silnik: 4A-FE 1.6 benzyna
Witam.
Mam poważny problem z hamulcami. W zeszłym roku jak jeździłem, co jakis czas zapalala mi się kontrolka od poziomu płynu hamulcowego, ale to po długich jazdach. Po nowym roku, w lutym jak chcialem wyjacheć autem, okazało się że od stania w zimę zszedła cały płyn hamulcowy ze zbiornika. Po dolaniu, pedał hamulca podczas hamowania ostrego byl twardy jednak trzymając cały czas nogę na hamulcu robil się miękki i "wpadal" do środka. po przejechaniu około 200 metrów i kilkukrotnym hamowaniu zapaliła się kontrolaka płynu hamulcowego. Okazało się że w zbiorniku poziom jest mniejszy niż minimum.

Problem w tym że nie widać żadnych plam na ulicy, ani w okolicach zbiornika, ani przy kołach brak śladu wycieku?

Podobna sytuacje miałem w Audi 80 ale tam byl problem ze sprzęglem bo jeden zbiornik zasilał obwód hamulcowy i sprzęgła. Okazało się zę płyn wyciekal pod dywaniki przy sprzęgle.
Czy w Avensis sprzęgło i hamuce są z tego samego zbiornika. gdzie szukać wycieków?
Płyn tak szybko ucieka że nawet nie dojadę do mechanika.

PostNapisane: 21 kwi 2012, o 12:04 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 1
Marka: Toyota_Mazda
Model: T22_BA
Rocznik: 2000
Silnik: 4A-FE_Z5
Ciężko będzie Cię naprowadzić na jakiś trop. Pierwsze słyszę, aby w Ave płyn uciekał, ale cóż... Szukaj mokrego. Sprawdź przewody, pompę w komorze silnika, odpowietrzniki, tłoczki, cylinderki. W ciemno niestety nikt nie powie gdzie masz wyciek :help:

PostNapisane: 21 kwi 2012, o 14:52 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 80
Rocznik: 2002
Silnik: Kierownica z lewej
Czy w Avensis sprzęgło i hamuce są z tego samego zbiornika?

W Avensis każdy układ ma swój zbiornik.
Przy tak dużym wycieku muszą być jakieś ślady.

PostNapisane: 21 kwi 2012, o 19:36 
Spamer
Spamer

Pochwały: 890
Model: T25FL
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2006
Silnik: ADFTV
piotr_ka napisał(a):
Witam.
Mam poważny problem z hamulcami. W zeszłym roku jak jeździłem, co jakis czas zapalala mi się kontrolka od poziomu płynu hamulcowego, ale to po długich jazdach. Po nowym roku, w lutym jak chcialem wyjacheć autem, okazało się że od stania w zimę zszedła cały płyn hamulcowy ze zbiornika. Po dolaniu, pedał hamulca podczas hamowania ostrego byl twardy jednak trzymając cały czas nogę na hamulcu robil się miękki i "wpadal" do środka. po przejechaniu około 200 metrów i kilkukrotnym hamowaniu zapaliła się kontrolaka płynu hamulcowego. Okazało się że w zbiorniku poziom jest mniejszy niż minimum.

Problem w tym że nie widać żadnych plam na ulicy, ani w okolicach zbiornika, ani przy kołach brak śladu wycieku?

Samochód na kanał i szukaj mokrego.
Najlepiej umów się u specjalisty od hamulców, niech obejrzy i wymieni przewody, które trzeba.
Bo nieszczelność będzie się powiększać i za którymś razem wcale nie zahamujesz.
Proponuję bardzo dobrego (i nie drogiego) specjalistę od hamulców http://allegro.pl/my_page.php?uid=9306938
Robił mi już 4 samochody, dorabiał przewody hamulcowe w Toyocie, mam same pozytywne doświadczenia.

PostNapisane: 21 kwi 2012, o 20:52 
Moderator
Moderator

Pochwały: 297
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
Nie ma innej metody jak szukać :cfaniak:
Sprzęgło jest w 4AFE na osobnym zbiorniczku, stad wyciek na sprzęgle nie spowoduje problemów z hamulcami
sprzęgło http://www.toyodiy.com/parts/p_E_1998_T ... _3103.html
hamulce http://www.toyodiy.com/parts/p_E_1998_T ... _4702.html
tutaj układ http://www.toyodiy.com/parts/p_E_1998_T ... _4708.html
Zacznij od przejścia układu od zbiorniczka do każdego kola, może spróbuj hamowania autem na postoju, i popatrz czy się jakaś plama pod autem robi. Obejrzyj dokładnie elastyczne przewody hamulcowe, przyjrzyj się zaciskom, skoro płyn cieknie, musi się gdzieś pojawić.

PostNapisane: 21 kwi 2012, o 21:08 
Stara się...
Stara się...

Piokli... pisałem wcześniej że jak przejadę kilkanaście metrów to płyn schodzi mi poniżej minimum. NIe ma szans wyjazdu do mechanika, gdybym dał radę to powoli, powoli dojechalbym do swojego. A na lawetę nie zbyt chętny jestem wydać kasę.

PostNapisane: 21 kwi 2012, o 21:12 
Stara się...
Stara się...

WRC.. chyba poszukam stojaków pod koła x 4 szt lub jakieś cegły zdejmę wszystkie koła i tak jak piszesz, od zbiornika do tłoczków

PostNapisane: 21 kwi 2012, o 21:23 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 6
Model: Avensis T22 kombi
Silnik: 7A-FE 1.8 + LPG
[b]piotr_ka[/b] ja stawiam iż przegniły przewody hamulcowe pod podwoziem. Są one umieszczone w takim korytku z tworzywa - po stronie kierowcy. Jak zajrzysz pod spód to będzie widać mokrą plamę (oczywiście jeśli moje przypuszczenia się potwierdzą :-D ).
Ja tak miałem u siebie.

PostNapisane: 21 kwi 2012, o 21:30 
Spamer
Spamer

Pochwały: 890
Model: T25FL
Rocznik: 2006
Silnik: ADFTV
piotr_ka napisał(a):
Piokli... pisałem wcześniej że jak przejadę kilkanaście metrów to płyn schodzi mi poniżej minimum. NIe ma szans wyjazdu do mechanika, gdybym dał radę to powoli, powoli dojechalbym do swojego.

Teoretycznie nie można jechać, ale praktycznie można dojechać hamując tylko ręcznym :szatanek:
Jedziesz sobie max 30-40km/h, hamujesz odpowiednio wcześniej, również biegami.
Dojechałem tak kiedyś przez Warszawę, właśnie do wspomnianego przeze mnie majstra.

meil12345 napisał(a):
ja stawiam iż przegniły przewody hamulcowe pod podwoziem. Są one umieszczone w takim korytku z tworzywa - po stronie kierowcy. Jak zajrzysz pod spód to będzie widać mokrą plamę (oczywiście jeśli moje przypuszczenia się potwierdzą :-D ).
Ja tak miałem u siebie.

Ja też tak miałem :-D , w Carinie, obstawiam na 95% że one właśnie zgniły pod kierowcą.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]