TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 18 paź 2018, o 13:04

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 696 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 24  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 12 gru 2007, o 21:52 
Administrator
Administrator

Pochwały: 57
Marka: Toyota
Model: Avensis T27
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2014
Silnik: 1.8
grzechu napisał(a):
Chcę kupić jakieś głośniki na tył - wymienić stare. I stąd moje pytanie jakiej firmy, i czy lepiej basowe czy dwudrożne

Nie ma sensu szaleć z głośnikami w tylnych drzwiach bo i tak większość dzwięku "zginie" za fotelami.
Ja bym obstawiał dwudrożne... :tak:

Tytuł:
PostNapisane: 12 gru 2007, o 22:00 
Zaawansowany
Zaawansowany

Marka: Corolla
Model: E12
Rocznik: 2006
Silnik: 1ND-TV
No tak, ale skoro piszesz, że dźwięk zginie za fotelami, to jaki cel ma zastosowanie głośników dwudrożnych ??? Znalazłem na tył Hertz EV165 - basowe - i teraz mam dylemat :nuda:

Tytuł:
PostNapisane: 13 gru 2007, o 00:28 
Coś wie...
Coś wie...

Zakladaj jakie chcesz, ale jakich bys nie zalozyl to i tak byle jaki subwoofer, nawet aktywny za 150zl da lepszy efekt od glosnikow w drzwiach.

PostNapisane: 5 sty 2008, o 14:37 
Coś wie...
Coś wie...

chodzi o ave t25 2007. apetyt rośnie w miarę jedzenia.. seryjne audio choć niezłe, przestało mi wystarczać. myślę o wymianie wszystkich głośników. (lub tylko niskie tony). chyba 130mm żeby nie kombinować nic z drzwiami. gadałem z kolesiem z extreme car audio i mówił że w przypadku ave nie zrobią mi dobrej instalacji bez wymiany jednostki centralnej, która w przypadku toyoty nadaje się na śmietnik. tak więc postanowiłem sam we własnym zakresie wymienić same głośniki. poczuje jakąś różnice? budżet to myślę max 1000zł.. a może wymienić tylko głośniki z przodu? i jaka jest średnica wysokotonówek i czy w ogóle można je w ave wymienić i schować pod seryjną osłonką? zrobią coś takiego w ASO podczas przeglądu? pomocy.

Tytuł:
PostNapisane: 5 sty 2008, o 14:59 
muodzian napisał(a):
chyba 130mm żeby nie kombinować nic z drzwiami.

To nie problem. Wystarczą panele i montujesz 165 mm. Roznica jest naprawde kolosalna.

muodzian napisał(a):
w przypadku ave nie zrobią mi dobrej instalacji bez wymiany jednostki centralnej, która w przypadku toyoty nadaje się na śmietnik

I ma racje. Ja bym zaczął od wymiany jednostki. Np na JVC KW-AVX700. Potem wzmacniacz Ground Zero Titanium TA4000TX, subwoofer JL AUDIO i na przód głosniki Powerbass L-6C. Wydasz troche więcej, ale granie masz już dość konkretne, na zawodach w klasie entry mozesz startowac ;-)

Montujac same glosniki, bez wzmacniacza nie warto.

Tytuł:
PostNapisane: 5 sty 2008, o 15:10 
Coś wie...
Coś wie...

nie zamierzam raczej zbytnio inwestować w to auto, ponieważ być może już w tym roku kupie nowy. z resztą i tak nie chce się zagłębiać w car-audio. 165mm dałyby radę w mojej toyocie? mogę to zrobić sam? zaznaczam że w sprawach kręcenia, wiercenia itp jestem troche zielony, żaden ze mnie mechanik. :> no i czy te głośniczki mogę wymienić tak żeby wszystko wyglądało na seryjne?

chyba zainwestuje w taki komplecik: HERTZ DSK 165 + tweetery przód i tył i takie dystanse:

http://www.bartex-caraudio.com.pl/produ ... c34883c30f

całość ok 700zł także myśle że w porządku.

głośniki takie:
http://www.fotosik.pl/aukcje/aukcjaPro. ... 757c9.html

będzie ok? nie będę musiał wymontowywać boczków?

Tytuł:
PostNapisane: 5 sty 2008, o 15:32 
To już lepiej zamiast tych Hertzów wziąć DLS B6A, lepiej się nadadza pod radio. A w ogóle najlepiej pod radiem to radza sobie Helix Blue, które nadają się do typowego słuchania popu nie przesadzając z mocą.
Jakiej muzyki słuchasz? Lubisz głośno?

Tytuł:
PostNapisane: 5 sty 2008, o 15:52 
Coś wie...
Coś wie...

prawde mówiąc różnie. trochę rocku, trochę klasyki, a czasem jak jestem wkurzony słucham techno i wtedy potrzebuje trochę basu. często też po prostu typowy pop, który do znudzenia leci w radiu.

może zdecydowałbym się na te helixy.. a opłaca się wymieniać tweetery?

Tytuł:
PostNapisane: 5 sty 2008, o 16:00 
Oczywiście. Ja tez brałbym Helixy, ale z tyłu nie montuj tweeterow. Tylko woofery. Szkoda, ze nie masz innego radia, bo wtedy moznaby jeszcze jakiś sub mały walnąc i miałbyś ten swój bas, jak jestes wkurzony :-D

Tytuł:
PostNapisane: 5 sty 2008, o 16:09 
Coś wie...
Coś wie...

ale w t25 jest miejsce na tweetery przy klamkach.. wejdą tam takie od helixa? i jak wygląda sprawa z montażem.. czy będę musiał demontować drzwi?

Tytuł:
PostNapisane: 5 sty 2008, o 16:20 
Bedziesz musiał demontowac tylko boczki od drzwi. Zmierz ile maja seryjne tweetery i zobaczysz czy wejda Helixy. Podlaczasz je do zwrotki.

Tytuł:
PostNapisane: 5 sty 2008, o 16:26 
Coś wie...
Coś wie...

co to jest zwrotka i gdzie mam ją wcisnąć? ;| kurcze, jednak jestem jeszcze bardziej zielony niż myślałem.. a gość ze sklepu rtv by mi to zrobił? i czy jeśli seryjne głośniki mają 160, to potrzebne są te redukcje czy cuś? (:

Tytuł:
PostNapisane: 5 sty 2008, o 16:38 
Jak głośniki maja 160 to redukcje nie są potrzebne. Zwrotka to zwrotnica. Oddziela pasma. Wciskasz je normalnie gdzies w drzwi :jezyk: Zrobi ci to pierwszy lepszy elektronik, a sam nie dasz rady? Odkrecic boczek drzwi i podlaczyc glosniki. O ile nie ma wzmacniacza to robota nie jest trudna :-)

Tytuł:
PostNapisane: 5 sty 2008, o 16:43 
Coś wie...
Coś wie...

no chyba 16.. a z tyłu 14., to sie kupi redukcje :>

http://avensis.info/viewtopic.php?t=74

wielki dzięki za fachową pomoc. przymierzam się więc do tych helixów. i wciskam Ci 'pomógł', bo w pełni zasłużyłeś. :-D

Tytuł:
PostNapisane: 5 sty 2008, o 18:23 
Dzieki. Jakby co to pytaj na priv.

Tytuł:
PostNapisane: 6 sty 2008, o 17:16 
Stara się...
Stara się...

Polecam Helixy. Ja mam takie głośniki i pod radyjkiem grają znakomicie :ok: (o niebo lepiej niż seryjne), ale mam dodatkowo wytłumione drzwi.

PostNapisane: 11 sty 2008, o 12:57 
Stara się...
Stara się...

Marka: Avensis_20TD_1999
Model: Avensis Verso 2002
Rocznik: 2002
Silnik: 2.0 VVT-i
Napalilem sie na te glosniki.
http://www.bestsound.pl/index.php?p303, ... bass-es-6c

Tylko nie wiem czy wejda na glebokosc? Glebokosc montazu jak w linku widac jest 64 mm ale mozna sciagnac jakas gume i juz jest 61mm

co myslicie?

Tytuł:
PostNapisane: 11 sty 2008, o 22:50 
Coś wie...
Coś wie...

beavis napisał(a):

Z przodu wejdą bez problemu, zwrotnice trzeba schować pod deską /bo są za duże i nie mieszczą się w drzwiach/, z głośników jestem bardzo zadowolony. Reszta na PW

dziki

Tytuł:
PostNapisane: 12 sty 2008, o 00:45 
ty masz ten zestawik, ktory ja Ci polecałem? Ground Zero, PB itp?

Tytuł:
PostNapisane: 12 sty 2008, o 14:25 
Stara się...
Stara się...

Marka: Avensis_20TD_1999
Model: Avensis Verso 2002
Rocznik: 2002
Silnik: 2.0 VVT-i
dziki napisał(a):
beavis napisał(a):

Z przodu wejdą bez problemu, zwrotnice trzeba schować pod deską /bo są za duże i nie mieszczą się w drzwiach/, z głośników jestem bardzo zadowolony. Reszta na PW

OK..To fajnie ale czy potrzebne sa jakies dystanse itp?

PostNapisane: 10 lut 2008, o 15:04 
Nowicjusz
Nowicjusz

Cześć, jestem tu od niedawna - od momentu kupna ave. Chciałbym zmienić w niej całe audio. Na przód myślałem nad http://www.allegro.pl/item305407548_lan ... od_ss.html lub nad http://www.allegro.pl/item305407646_lan ... _wawa.html Grałoby to pod wzmacniaczem 4-kanałowym Signata ze starej serii ROC MK II. Na tył myślałem na jakimiś dwudrożnymi głośnikami. Miał ktoś może do czynienia z Lanzarem? Czy ich głębokość montażowa będzie odpowiednia do ave? Pewnie trzeba będzie dać (zrobić/kupić) odpowiednie dystanse. Co sądzicie o tych głośnikach?

Dzięki za opinie

Tytuł:
PostNapisane: 10 lut 2008, o 16:44 
Lanzara sobie odpuść, sprobuj Hertz ESK165, glosnikow na tył nie dawaj, lepiej jakiś sub, nie koniecznie duzy, jesli nie lubisz basu, mały, ktory bedzie uzupelniac pasmo. No i pod te hertze oczywiscie dystanse, wzmacniacz jesli jest 4 kanalowy to akurat na przod i sub. Z takich budzetowych basow polecam Emphasera. No i pamietaj koniecznie o wygluszeniu drzwi.

pzdr

Tytuł:
PostNapisane: 10 lut 2008, o 16:54 
Coś wie...
Coś wie...

A ja mam Lanzary i polecam (3 drożne). Grają przyzwoicie i oczywiście lepiej
od "standardowego" zestawu toyoty.

Tytuł:
PostNapisane: 10 lut 2008, o 17:02 
Nowicjusz
Nowicjusz

blue_point,
Do subwoofera wzmacniacz już mam, JBL Decade ale nie pamiętam dokładnie który model. Hertz od Lanzara jest trochę droższy a muszę jeszcze właśnie wygłuszyć drzwi i położyć kable.

Tytuł:
PostNapisane: 10 lut 2008, o 20:02 
poszukaj dobrze na allegro, znajdziesz ESK. A jakiej muzyki sluchasz? Bo od tego cza zaczac, nie ma uniwersalnych glosnikow raczej ;-)

Tytuł:
PostNapisane: 10 lut 2008, o 21:01 
Nowicjusz
Nowicjusz

Najczęściej elektronicznej, przeważnie jakiś trance i czasami pop. Boje się czy te ESK nie będą za głębokie...

Tytuł:
PostNapisane: 10 lut 2008, o 21:40 
Zadne glosniki do ave nie beda za glebokie. Do tego typu muzyki to PowerBassy L6C. sprawdz na essie ile kosztuja, chyba 339.

Tytuł:
PostNapisane: 11 lut 2008, o 00:26 
Nowicjusz
Nowicjusz

Na essie L6C nie ma, ale wpadły mi w oko te http://www.essa.com.pl/oferta/index.php ... 79&pid=945 i ewentualnie te http://www.essa.com.pl/oferta/index.php ... 9&pid=1094. Na niskich częstotliwościach tak bardzo mi w nich nie zależy bo od tego będzie skrzynia basowa. Ale muszę przyznać że PowerBassy stanowią ciekawą alternatywę dla Hertzów.

Tytuł:
PostNapisane: 11 lut 2008, o 09:41 
Coś wie...
Coś wie...

blue_point napisał(a):
Zadne glosniki do ave nie beda za glebokie
W sensie glebokosci montazu? Ja wlasnie kupilem plytkie lanzary bo miale Boshmana z gornej polki,
naprawde bomba glosniki i musialem sobie odpuscic.
Magnez z stylu byl tak wielki, ze nie dalo sie zamontowac, jak nie szyba zachaczala,
to boczek nie chcial wejsc.
Zamontowalem 13' lanzarki, 3-drozne, o plytkim montazu i gra naprawde przyzwoicie,
czas teraz na wymiane glosnikow z tylu.
Poprzedni wlasciciel kupil jakies glosniki w Toyocie, zamontowali je w serwisie,
wybulil 400zl, a graja bardzo srednio.

Tytuł:
PostNapisane: 11 lut 2008, o 10:57 
Coś wie...
Coś wie...

deeper napisał(a):
blue_point napisał(a):
Zadne glosniki do ave nie beda za glebokie
W sensie glebokosci montazu? Ja wlasnie kupilem plytkie lanzary bo miale Boshmana z gornej polki,
naprawde bomba glosniki i musialem sobie odpuscic.
Magnez z stylu byl tak wielki, ze nie dalo sie zamontowac, jak nie szyba zachaczala,
to boczek nie chcial wejsc.
Zamontowalem 13' lanzarki, 3-drozne, o plytkim montazu i gra naprawde przyzwoicie,
czas teraz na wymiane glosnikow z tylu.
Poprzedni wlasciciel kupil jakies glosniki w Toyocie, zamontowali je w serwisie,
wybulil 400zl, a graja bardzo srednio.

Zamiast 13-tek zamontuj 16-tki będzie grać o niebo lepiej ;-)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 696 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 24  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]