TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis
Teraz jest 19 lis 2019, o 17:14

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 sty 2017, o 07:35 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 3
Marka: Avensis
Model: Avensis T25
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 D4D
PawełTrener napisał(a):
DfourD napisał(a):
Jeśli masz TRC z VSC to przy włączaniu zapłonu powinny się zaświecić kontrolki.
O ile dobrze pamiętam to podczas pracy TRC miga kontrolka poślizgu.
Łatwo sprawdzić, podczas buksowania kół ogranicza moc silnika.
VSC daje o sobie znać podczas poślizgu w zakręcie ( sygnał dźwiękowy - najpierw jeden krótki, następnie ciągły ? )
Głowy nie daję ale chyba tak to działało :-)

Widzisz, caly pic z tymi kontrolkami podczas przykrecanis kluczyka byłby na tyle wytłumaczalny i zrozumialy, gdyby nie fakt że kolega ma avensis z tego samego rocznika co ja tyle że on ma z polską historia wersja wyposażenia sol+ i on też nie ma żadnego wyłącznika TRC OFF, CZY VSC OFF a z tego co wiadomo to tylko terra nie posiadała tych systemów .....??

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

P.s on też nie ma kontrolek od trc czy vsc podczas przekrecania kluczyka. Jedyne co nam.sie zapala to kontrolka ABS.

PostNapisane: 13 sty 2017, o 12:40 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: Toyota
Model: Avensis T27
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2011
Silnik: 1.8 Valvematic
Czyli raczej masz tylko ABS bo w T25 jest tak, że jeśli komputer wykrywa usterkę to
automatycznie ( wyłącza ? ) systemy bo na konsoli zapalają się kontrolki VSC i TRC off.
Mało prawdopodobne żeby komputer nie informował o usterkach w obu systemach.
Jeśli chodzi o wyłącznik TRC ( VSC raczej w pełni nie wyłączy ) to widziałem wersję która
przycisku nie miała ale kontrolki tak.

PostNapisane: 13 sty 2017, o 22:26 
Stara się...
Stara się...

Aj, sam nie wiem, wszystko było by jasne żeby nie to, że ave mam z holandii, po numerze vin jest to wersja elegant, jestem umówiony w poniedziałek na podłączenie furki do kompa u gościa z ASO zobaczymy co wyjdzie, ale mam nadzieje żejest ful opcja trakcji i ta duża ilość poduszek...... ech

PostNapisane: 14 sty 2017, o 18:27 
Stara się...
Stara się...

PawełTrener napisał(a):
Aj, sam nie wiem, wszystko było by jasne żeby nie to, że ave mam z holandii, po numerze vin jest to wersja elegant, jestem umówiony w poniedziałek na podłączenie furki do kompa u gościa z ASO zobaczymy co wyjdzie, ale mam nadzieje żejest ful opcja trakcji i ta duża ilość poduszek...... ech

Wczoraj wieczorem nie wytrzymałem i pojechałem.za miasto na śliskiej osnie zone drogi i jadac 40-50 km/h kręciłem kierownica cuda i wianki a auto mimo że jechało na boki to trzymało się nawierzchni wyśmienicie tzn nie odczulem żadnego braku przyczepności.... dziś natomiast nie dałem.za.wygrana i w garazu zająłem maskę bezpiecznikow pod kierownica i ku mojemu zaskoczeniu są tam w okolicach sterowania lusterek dwa przewody zakończone wtyczka w która idealnie wejdzie przełącznik, może któryś z nich jest od trc off czy vsc...?

PostNapisane: 16 sty 2017, o 14:12 
Stara się...
Stara się...

PawełTrener napisał(a):
PawełTrener napisał(a):

Wczoraj wieczorem nie wytrzymałem i pojechałem.za miasto na śliskiej osnie zone drogi i jadac 40-50 km/h kręciłem kierownica cuda i wianki a auto mimo że jechało na boki to trzymało się nawierzchni wyśmienicie tzn nie odczulem żadnego braku przyczepności.... dziś natomiast nie dałem.za.wygrana i w garazu zająłem maskę bezpiecznikow pod kierownica i ku mojemu zaskoczeniu są tam w okolicach sterowania lusterek dwa przewody zakończone wtyczka w która idealnie wejdzie przełącznik, może któryś z nich jest od trc off czy vsc...?

Dzisiaj zadzwonilem do ASO Toyota i Pan z serwisu po num VIN odpowiedzial mi ze moje auto nie ma vsc i trc :-(

Tytuł: Hiob85
PostNapisane: 11 lut 2017, o 15:13 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: T25
Silnik: 2.0 VVTI 150 KM
Mam Ave z 2003 roku. W silniku benzyna 2.0 VVTI 147 KM . Z wyposażenia to samopoziomujące sie xenony ze spryskiwaczami, elektryczne lusterka skladane, fotele skory z podgrzewaniem , klimatronik , tempomat , dwustrefowa klimatyzacja , komputer bez navi. W fotelu kierowcy regulacja odcinka ledzwiowego. Fotochromowe lusterko. Kombi z fabrycznie przybiemnianymi szybami roleta i zdejmowalna kratka. Oryginalnie alu 17 od toyoty.

Ktos orientuje sie jaka to wersja wyposażenia? Autko sprowadzone z DE

Tytuł: Re: Hiob85
PostNapisane: 11 lut 2017, o 15:55 
Spamer
Spamer

Pochwały: 366
Rocznik: 2006
Silnik: 1.8
Hiob85 napisał(a):
Mam Ave z 2003 roku. W silniku benzyna 2.0 VVTI 147 KM . Z wyposażenia to samopoziomujące sie xenony ze spryskiwaczami, elektryczne lusterka skladane, fotele skory z podgrzewaniem , klimatronik , tempomat , dwustrefowa klimatyzacja , komputer bez navi. W fotelu kierowcy regulacja odcinka ledzwiowego. Fotochromowe lusterko. Kombi z fabrycznie przybiemnianymi szybami roleta i zdejmowalna kratka. Oryginalnie alu 17 od toyoty.

Jak pisać umiesz to czytać też zapewne potrafisz więc wystarczy się cofnąć na str. 2 tego wątku tam @yorki_man dnia 3 kwi 2012, o 14:14 wrzucił skan specyfikacji T25 Z PL która obowiązywała też w 2003r. a jak jesteś zainteresowany jak ta wersja była oznaczona w DE to na tej samej stronie @_pat_ dnia 27 sty 2014, o 18:00 wrzucił link do forum Toyoty w DE gdzie sobie można założyć konto i poszukać specyfikacji T25 z tego okresu :-D , kiedyś były one dostępne bez logowania lecz widać ktoś uznał ze to jakieś tajne materiały więc zaszły zmiany :-D
Ja się nawet orientuje jaką masz wersję wyposażenia lecz lenistwa nie popieram :-D

PostNapisane: 28 maja 2017, o 19:30 
Stara się...
Stara się...

Silnik: 2.0 benzyna
Bandzur napisał(a):
Hiob85 napisał(a):

Ja mam to samo, tylko nie wiem czy mam regulacje odcinka lędźwiowego, fotele materiałowe z boków a w środku kratka - biały materiał + czarny materiał skóropodobny + czarny materiał i rocznik 2006 i w papierach (niemieckich) mam executive (?) A w ubezpieczeniu mam sol. Też z Niemiec (auto, a nie ubezpieczenie ). Więc, mamy podobny problem :niewiem: . Może ktoś pomoże? :help: :-(

PostNapisane: 1 cze 2017, o 13:37 
Stara się...
Stara się...

Silnik: 2.0 benzyna
Mono25 napisał(a):
Bandzur napisał(a):
Hiob85 napisał(a):

Ja mam to samo, tylko nie wiem czy mam regulacje odcinka lędźwiowego, fotele materiałowe z boków a w środku kratka - biały materiał + czarny materiał skóropodobny + czarny materiał i rocznik 2006 i w papierach (niemieckich) mam executive (?) A w ubezpieczeniu mam sol. Też z Niemiec (auto, a nie ubezpieczenie ). Więc, mamy podobny problem :niewiem: . Może ktoś pomoże? :help: :-(

Dodam, że nie znam Niemieckiego.

Wysłane z mojego PMT3108_3G przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: 18 mar 2018, o 22:44 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis t25
Rocznik: 2008
Silnik: 2.0 d4d
Witam panowie,
przeglądam forum i tak z ciekawości zerknąłem w ten temat, po przeczytaniu wątku nadal nie mogę określić swojej wersji wyposażenia..
Ave z grudnia 2008 rok, 2.0 d4d, wagon, pochodzi z Belgii lub Holandii nie jestem do końca pewny.
Z wyposażenia mam: xenony, halogeny, 4x el szyby, podgrzewana el. przednia szyba, składane lusterka, tempomat, lusterko fotochrom plus czujniki deszczu/zmierzchu, skóra, grzane fotele przód +regulowane elektrycznie i el. regulacja wsparcia lędźwia, poduszki pow, plus na nogi plus kurtyny, 8 głośników + radio ze zmieniarką bez navi, czujniki parkowania tył, wyjście na iphone w schowku,
taka specyfikacja nie pasuje do biuletynów ;)

PostNapisane: 19 mar 2018, o 10:41 
Spamer
Spamer

ferro napisał(a):
Ave z grudnia 2008 rok,

T25FL w XII/2008 już nie była produkowana :-D

a co do wersji wyposażenia to odpowiednik wersji PRESTIGE z PL + czujniki parkowania.

PostNapisane: 19 mar 2018, o 11:05 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis t25
Rocznik: 2008
Silnik: 2.0 d4d
haha oczywiście zerknąłem na datę 1 rejestracji ;) W każdym razie rocznik 2008 :)

Własnie też mi pod prestige "pasuje" pytanie dlaczego nie mam navi :(

edit: a ktoś się spotkał z orginalną inastalcją do iphone? i jak ona działa? ;) Bo osobiście nie mam iphone ale podłączałem od kolegi i niezbyt nam wyszło zrobienie czegokolwiek :D

PostNapisane: 2 maja 2018, o 22:53 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 1
Marka: Volvo
Model: V50
Rocznik: 2007
Silnik: 2.3T
Interesuje mnie wersja Business toyoty avensis
Wpadła mi taka w ręce 2.0benzyna kombi w wersji business ?

Pytanko co ten pakiet zawierał ?

to co widzę to ma m.in:

-spryskiwaczze reflektorów
-tempomat
-fotochromatyczne lusterko
-jakiś dodatkowy przycisk obok przycisku chowania lusterek nie wiem co to jest
-

PostNapisane: 3 maja 2018, o 13:52 
Spamer
Spamer

To trzeba pytać handlarzu na forum duńskim itp. co ten pakiet zawierał albo szukać w necie :jezyk:
Można też pytać innych kolegów Mirków :diabel:

PostNapisane: 3 maja 2018, o 16:20 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 1
Marka: Volvo
Model: V50
Silnik: 2.3T
Bandzur napisał(a):
To trzeba pytać :

pytam
Bandzur napisał(a):
albo szukać w necie

szukam....
forum avensisa to nie net? albo mam pytać na forum audi?
Bandzur napisał(a):
Można też pytać innych kolegów Mirków :diabel:

Lepiej kolegów Mirków którzy są defacto na poziomie niż kupujących Januszy, których nie obrażając nikogo przyjeżdża 90%
a co poniektórzy jeździć nie umieją...i trzeba pilnować żeby sprzęgła nie spalił podczas jazdy próbnej

pozatym nie bój się , nie mam zamiaru tutaj tego bardzo dobrego samochodu oferować, jak i żadnych innych ,kupi ktoś kto szuka bdb egzemplarza a nie "forumowicz" który tylko szuka i kolekcjonuje viny

wszelkiego rodzaju fora to chyba najgorsze miejsce na wystawianie jakichkolwiek ogłoszeń bo i tak nikt nie kupi

natomiast nie wiem co masz do samochodów z rynku duńskiego czy szweckiego? byłeś tam? kupowałeś? masz jakieś pojęcie w imporcie samochodów ? z różnych rynków? czy tylko klepiesz bez sensu w klawiaturę?

PostNapisane: 10 mar 2019, o 19:10 
Nowicjusz
Nowicjusz

Nabyłem Avensis T25 kombi 1.8 Executive (pochodzenie z Niemiec)
W skład wyposażenia wchodzi m.in. podgrzewane fotele, wycieraczek, lusterko elektrochromatyczne, klimatyzacja dwustrefowa, nawigacja. Rok produkcji 2003.
Auto nie posiada przecisku TRC OFF. Wg. pakietu wyposażenia wychodzi SOL, więc powinny systemy być. Jak to jest? Auto składak, dłubane?
Problem podobny jak u @PawełTrener

PostNapisane: 20 sie 2019, o 08:19 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis II
Silnik: 2,3
Z tego co analizowałem, to sama najbogatsza wersja wyposażenia może być droższa niż auto w wersji podstawowej :)

PostNapisane: 8 lis 2019, o 20:37 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 4-d4 2.0 ON
Witam.
Parę dni temu zakupiłem Toyotę Avensis z 2003 roku D-4D 2.0 116KM i mam założoną taką oto kierownicę a wydaje mi się, że to jest kierownica po FL, nie działa mi na niej przycisk DYSP i nie jest podświetlany.

Obrazek

Według mnie powinna być taka kierownica, chociaż mogę się mylić, dlatego proszę o pewną informację szanownego grona.
Pozdrawiam.

Obrazek

PostNapisane: 10 lis 2019, o 19:49 
Spamer
Spamer

Ta na górze to kierownica występująca w AVE po lifcie czyli od 04/2006, przed liftem była na ta dolnym zdjęciu.

PostNapisane: 10 lis 2019, o 21:42 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 4-d4 2.0 ON
Czyli tak jak myślałem, dzięki za informację.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]